Wybierz producenta

Płatności Shoper

Gąbka z melaminy - do czego służy?

Nazywana często "magiczną", gąbka z melaminy jest przeznaczona do usuwania wszelkich wyjątkowo uporczywych plam i zabrudzeń. Jeśli nie możesz sobie poradzić z jakąś plamą, śladem po flamastrze czy innym trudnym zabrudzeniem, to najprawdopodobniej jest ona rozwiązaniem, którego szukasz. Gąbka melaminowa może służyć do czyszczenia praktycznie każdej powierzchni. Ze względu na właściwości ścierne, na powierzchniach bardzo delikatnych, trzeba jednak używać jej jednak ostrożnie. Bez żadnych obaw można czyścić nią m.in. ceramikę, kamień, drewno, stal nierdzewną czy tworzywa sztuczne. Sprawdzi się w każdym domu.

Czym wyróżnia się magiczna gąbeczka?

W przeciwieństwie do klasycznych gąbek magiczna gąbeczka nie wymaga do czyszczenia żadnych środków chemicznych. Najlepsze efekty osiągniesz, zwilżając ją delikatnie wodą. Wysoka skuteczność usuwania zabrudzeń tej gąbeczki wynika z delikatnych właściwości ściernych pianki melaminowej. To właśnie dzięki nim produkt ten jest w stanie usunąć nawet potencjalnie permanentne zabrudzenia, takie jak ślady po flamastrach. Gąbeczka zużywa się w miarę czyszczenia, polecamy więc zakupić od razu kilka sztuk. Magiczne gąbeczki są zaskakująco uniwersalne i praktyczne, z pewnością znajdziesz więc dla nich niejedno zastosowanie. 

Czym jest melamina? Gąbka i jej działanie

Melamina to związek chemiczny będący surowcem w produkcji m.in. laminatów dekoracyjnych, klejów, lakierów i farb. Służy też do produkcji pianki melaminowej, używanej w izolacjach akustycznych i termicznych. Pianka ta to nic innego jak czysta melamina. Gąbka wykonana z tego materiału nie posiada żadnych domieszek. Jej "magiczne" działanie opiera się na właściwościach samego materiału, który w formie pianki zapewnia niezwykłą chłonność wody i zanieczyszczeń. Użyta do sprzątania działa niczym bardzo drobnoziarnisty i delikatny papier ścierny. Stosowana zgodnie z przeznaczeniem jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Jest także obojętna dla skóry.

Gdzie sprawdzi się magiczna gąbka z melaminy?

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom czyszczącym magiczna gąbka z melaminy, w połączeniu z uchwytem do gąbek z melaminy, poradzi sobie z praktycznie dowolnymi zabrudzeniami. Wyczyścisz nią fugi, osady z mydła lub twardej wody, ślady palców, resztki kleju po naklejkach, tłuste zabrudzenia i przypalenia. Pozbędziesz się dzięki niej niechcianych rysunków ze ścian, mebli czy drzwi, nawet tych wykonanych flamastrami. Gąbka melaminowa będzie także niezastąpiona w czyszczeniu piekarnika czy grilla. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją również w kosmetyce samochodowej, od karoserii czy plastikowych elementów zewnętrznych, po kokpit i tapicerkę. Możesz użyć jej praktycznie wszędzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl