Sprawdź, jak wyczyścić wazon z osadu
Sprawdź, jak wyczyścić wazon z osadu

Czyszczenie wazonu, choć pozornie proste, dla wielu może być sporą tajemnicą. To dlatego, że na szklanym lub kryształowym przedmiocie łatwo mogą powstać nieestetyczne zacieki, a wewnątrz zgromadzić się osad po kwiatach. Jak ich uniknąć? Co zrobić, by czyścić wazon poprawnie i skutecznie? Oto najważniejsze wskazówki.

Spis treści:

  1. Skuteczny sposób na wyczyszczenie wazonu
  2. Wykorzystaj produkty, które masz w domu
  3. Jak wyczyścić wazon z osadu?
  4. Efektywne czyszczenie wazonu z osadu i zacieków

Skuteczny sposób na wyczyszczenie wazonu

Wazon szklany najlepiej umyć ręcznie w ciepłej wodzie. Wystarczy dodać nieco mydła lub płynu do mycia naczyń. Rewelacyjnie sprawdzi się też czyszczenie skórką po cytrynie. Co ciekawe, jeśli zabrudzenia są poważniejsze, np. powstał ciężki do wyczyszczenia osad, wazon możesz napełnić octem i wodą (w równych proporcjach). Kilka godzin po odstawieniu wazonu z mieszanką w środku, umyj go ciepłą wodą z mydłem. Jeśli nieprzyjemny zapach octu się utrzyma, można na pewien czas zostaw wazon zalany wodą (z dodatkiem mydła lub płynu do naczyń), a następnie obficie opłucz i wypoleruj. 

Wykorzystaj produkty, które masz w domu

Istnieje jedna ciekawa alternatywa dla octu. Mało kto wie, że napoje typu cola mogą znacząco pomóc w czyszczeniu najbardziej uporczywych miejsc. Wlanie coli na 30 minut do środka, a następnie dokładne wypłukanie naczynia pod ciepłą wodą pomoże poradzić sobie nawet z najbardziej irytującymi zanieczyszczeniami. Jeśli twój wazon wymaga intensywnego czyszczenia, postaw na naszą propozycję.

Jak wyczyścić wazon z osadu?

Wiele osób może mieć problem z umyciem wazonu wykonanego z kryształu. Kryształowe wazony  można myć wyłącznie pod zimą wodą z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Jak więc widać, już na pierwszy rzut okiem różnice w pielęgnacji wazonów są ogromne. Ponadto po umyciu należy wypłukać wazon w słabym roztworze z octu z wodą. To pozwoli uniknąć mało estetycznych zacieków.

Efektywne czyszczenie wazonu z osadu i zacieków

Chcesz cieszyć się pięknie wypolerowanym i co najważniejsze idealnie czystym wazonem? Wykorzystaj do tego tabletki do zmywarki. Jedna tabletka rozpuszczona w ciepłej wodzie, a następnie naniesiona na ścianki wazonu może skutecznie usunąć nawet najtrudniejszy do umycia brud. Dodatkowo zawarte w kapsułkach nabłyszczacze zadbają o piękny połysk naczynia. Podczas mycia wykorzystaj miękkie ściereczki, które nie porysują lśniącego szkła. Pamiętaj, zadbaj odpowiednio o wazony, w końcu to jeden z elementów dekoracyjnych twojego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl