Jak używac magicznej gąbki - miniporadnik
Jak używac magicznej gąbki - miniporadnik

Magiczna gąbka to niezwykłe odkrycie ostatnich lat. Nie bez powodu nazywana jest magiczną - wyczyścimy nią bowiem wiele różnych powierzchni i to bez użycia detergentów. Jedna gąbka pozwoli utrzymać czystość w domu, a w procesie zużywania się produktu po prostu znika! Sprawdź, dlaczego pokochały ją miliony osób w Polsce i na całym świecie.

Spis treści:

  1. Czym jest magiczna gąbka?
  2. Do czego używać magicznej gąbki?
  3. O czym należy pamiętać przy używaniu magicznej gąbki?

Czym jest magiczna gąbka?

Wiele osób zastanawia się, co sprawia, że magiczna gąbka właśnie tak jest nazywana. Produkt ten wygląda jak wiele innych do czyszczenia, jednak wykonany jest z pianki melaminowej, której zawdzięcza swoje ponadprzeciętne zdolności. Melamina jako tworzywo innowacyjne może mieć kontakt z żywnością, a także z ciepłą i zimną wodą. Gąbka jest odporna na tłuszcze, oleje, kwasy, zasady i organiczne rozpuszczalniki. Co ważne przy niektórych powierzchniach - melamina jest delikatna, a więc nie rysuje i nie uszkadza powierzchni. Zanim gąbka zużyje się całkowicie, może być wykorzystywana wiele razy, co tworzy z niej akcesorium bardzo ekonomiczne.

Do czego używać magicznej gąbki?

Ponieważ usuwa uporczywe zabrudzenia jedynie przy pomocy wody, używana jest do czyszczenia przypalonych garnków i patelni, ścian, fug, podłóg, plam po lakierze do paznokci, plam po kosmetykach, osadów z mydła i kamienia na umywalce lub pod prysznicem, gumowych powierzchni takich jak np. podeszwy butów. Magiczna gąbka używana jest do niemal wszystkich domowych powierzchni, na których znajdują się ślady długopisów, flamastrów, kleju, kawy, herbaty oraz tłuste plamy. Warto jednak pamiętać, że nie każda powierzchnia podda się działaniu gąbki, przez co zwiększając moc tarcia, możemy ją uszkodzić. Dodatkowo nie każda farba na ścianie jest odporna na ścieranie. Aby nie zniszczyć czyszczonej powierzchni, warto wcześniej sprawdzić działanie gąbki na niewielkim jej kawałku.

Szukasz magicznej gąbki dla siebie? Sprawdź naszą ofertę już dziś!

O czym należy pamiętać przy używaniu magicznej gąbki?

Aby odpowiednio użytkować magiczną gąbkę będzie nam potrzebna woda. Wystarczy namoczyć produkt i odcisnąć z nadmiaru wody, aby był lekko mokry. Do czyszczenia większych plam przyda nam się trochę cierpliwości. Lepiej wielokrotnie czyścić jedno miejsce, niż używać zbyt dużej siły. Może to spowodować szybsze niszczenie się gąbki i powierzchni, która jest przecierana. Materiały, które nie nadają się do czyszczenia gąbką to np. ekoskóra, skóra, niezabezpieczone drewno, powierzchnie lakierowane na wysoki połysk oraz naczynia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl