Jak skutecznie wyczyścić gofrownicę?
Jak skutecznie wyczyścić gofrownicę?

Nie da się ukryć, że jednym z ulubionych przysmaków, które na myśl przywodzą wakacje nad Bałtykiem, są chrupiące gofry. Podawane z ulubionymi dodatkami, jak owoce, czy bita śmietana rozpływają się w ustach. Chcąc przygotować ten wyjątkowy deser w domu, musisz pamiętać nie tylko o perfekcyjnie przygotowanym cieście, ale również odpowiednim wyczyszczeniu urządzenia. Jak to zrobić? Wypróbuj nasze porady!

Spis treści:

  1. Podstawy czyszczenia domowej gofrownicy
  2. Jak wyczyścić gofrownicę?
  3. Jak wyczyścić przypaloną gofrownicę?

Podstawy czyszczenia domowej gofrownicy

Przyrządzając gofry, oczywiste jest, że sprzęt musi być idealnie czysty, ponieważ ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi. Do czyszczenia gofrownicy warto przystąpić niemal od razu po wysmażeniu puszystych gofrów. W tym wypadku przydatna może okazać się ściereczka, miękka gąbeczka, pędzelek z miękkim włosiem, a także ręcznik papierowy. Dodatkowo płyn do mycia naczyń, ciepła woda i soda oczyszczona mogą okazać się niezbędne do mycia zanieczyszczonej powierzchni. Pamiętaj, aby podczas mycia urządzenie było odłączone od prądu i przynajmniej lekko przestudzone. Jedno jest pewne – systematyczne mycie gofrownicy przedłuża jej żywotność.

Jak wyczyścić gofrownicę?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić gofrownicę? Najpierw pozbądź się wszelkich resztek jedzenia przy pomocy miękkiego pędzelka lub ręcznika papierowego. Później wykorzystaj miękką gąbkę z wodą i płynem do naczyń i dokładnie umyj całą gofrownicę. Musisz pamiętać, żeby resztki płynu nie pozostały na wewnętrznej części gofrownicy. Na sam koniec wytrzyj wszystko do sucha i pozostaw urządzenie otwarte, żeby mogło całkowicie wyschnąć. Warto podkreślić, żeby nigdy nie używać środków chemicznych, które mogłyby mieć bezpośredni kontakt z żywnością i nie myć urządzenia pod bieżącą wodą.

Jak wyczyścić przypaloną gofrownicę?

Istnieje również kilka skutecznych sposobów, które pomagają usunąć mocne przypalenia z gofrownicy. Niezwykle skuteczny jest olej, którym możesz polać płyty grzewcze, na których znajdują się resztki jedzenia trudne do usunięcia. Olej powinien zmiękczyć zaschnięte ciasto i po kilku minutach czyszczenie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że olej jest całkowicie bezpieczny dla delikatnych powłok płyt. Miej na uwadze, że większość urządzeń pokryta jest teflonem, dlatego podczas czyszczenia nigdy nie używaj szorstkich szczoteczek, czy gąbeczek zakończonych ostrymi krawędziami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl